Lokalita

Oblast dnešního Žižkova zaznamenala prudký rozvoj ve druhé polovině 19. století, kdy byly původní vinice přeměněny na samostatnou obec se svébytným charakterem. Díky kopcovitému terénu se strmě probíhajícími ulicemi a malými náměstíčky se jí záhy začalo přezdívat Pražský Montmartre. A podobně jako známá umělecká čtvrť v Paříži, i Žižkov se stal záhy vyhledávanou oblastí pražských bohémů, umělců i studentů.

Dnes patří tato čtvrť k jedné z nejvyhledávanějších rezidenčních lokalit v Praze, a to nejen díky vynikající dopravní dostupnosti do centra, ale především díky stále přetrvávajícímu bohémskému charakteru. Půvabné činžovní pavlačové domy s dvorky a zákoutími, nepřeberné množství kaváren a restaurací, místa pro kulturní vyžití i parky jako Vítkov nebo Parukářka s krásným výhledem na Prahu, to vše dělá ze Žižkova velmi zajímavou a živou lokalitu, ideální pro bydlení a trávení volného času.

Místa v okolí

  • Národní památník na Vítkově. Dominanta a symbol Žižkova, park s panoramatickým výhledem na Prahu. Jezdecká socha Jana Žižky patří k největším svého druhu na světě.
  • Žižkovská televizní věž , nejvyšší pražská stavba (216metrů) budící různorodé emoce. Výhled na Prahu z vyhlídkové plošiny však stojí za to.
  • Park Parukářka s několika dětskými hřišti, agility parkem pro výcvik psů, pivnicí a krásným výhledem na Prahu.
  • Palác Akropolis, centrum nezávislé kultury nabízející ojedinělé hudební, divadelní a výtvarné projekty.
  • Žižkovské divadlo Járy Cimrmana, kde se „zrodila jedna z nejvýznamnějších osobností českého národa“